Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby nieruchomości na mapie
Atrakcje turystyczne Mazury

atrakcje-turystyczne-mazury

Atrakcje turystyczne Mazury

Mój profil

Opis bloga

archiwum

  2013
  Grudzień
  2011
  Czerwiec
  Maj

linki

ulubieni

Licznik odwiedzin

Zajrzało tutaj już 7786 osób

menu

 1. Strona Główna
 2. Dodaj do Ulubionych

księga gości

 1. Księga Gości 0
 2. Dodaj do Księgi

mój avatar


atrakcje-turystyczne-mazury

Atrakcje turystyczne MazuryCoraz bardziej obleganym obszarem w Polsce są Mazury. Dwa największe jeziora, które są na tym terenie to Śniardwy i Mamry. Jest to teren gdzie możemy napajać się świeżością flory, oglądać zwierzęta, podziwiać widoki.

Żeglarstwo, kajakarsto, piesze wędrówki to na tym obszarze nie jedyne atrakcje turystyczne. Mazury to miejsce gdzie swoimi myślami można odejść w niebiańską pustkę. Niedaleko Mikołajek znajduje się miejscowość gdzie można przepłynąć się promem.

Prom jest bardzo nowoczesny i może nam zapewnić bardzo wiele atrakcji. Jak na razie jako jeden z aktywnych promów na mazurach jest właśnie ten znajdujący się w Węgorzowie. Statek ten znajduje się na zalewie Bałkańskim, na którym także podróżuje. Jest to bardzo dobry sposób na przedostanie się z Mikołajek do Peplina. Takie uatrakcyjnienie jest mało spotykane na Polskich Wodach . Z promu można korzystać codziennie od godziny 11:00 do godziny 17:40. Podczas około dziesięciominutowej podróży prom pokonuje ok. 360 metrów. Koszt za taką podróż to zaledwie grosze dla naszej naszej kieszeni.

 

Na Mazurach znajduje się także bardzo dużo szlaków żeglarskich oraz kajakowych, jak np.: Giżycko - Węgorzowo, Giżycko – Mikołajki, Mikołajki – Ruciane-Nida, Mikołajki – Pisz, Mikołajki – Ryn.

Mazury są skupiskiem wielu atrakcji. Dominuje tu przede wszystkim żeglarstwo i kajakarstwo, jednak to nie jest jedyna z atrakcji turystycznych. Mazury jako siedlisko pieknych jezior jest często oblegane przez zwolenników sportów wodnych jednak przyjeżdżają tu także turyści nie związani z tymi sportami. Chcą po prostu odetchnąć świeżym powietrzem oraz napajać się widokami. Furorę na mazurach robi także kanał Elbląsko – Ostródzki. Jest to bardzo interesujący mechanizm.


Najbardziej atrakcyjnymi miejscowościami na Mazurach są przede wszystkim: Olsztynek, Mikołajki, Frombork, Nidzica, Gierłoż, Święta Lipka, w której znajduje się ośrodek kultu religijnego. Na Mazurach często jest bardzo dużo różnych koncertów oraz pikników. Na tym obszarze ponadto, że znajdują się dwa największe jeziora Polski, to jest tu także 3000 innych jezior, które przykuwają swoją uwagę.

Małe jeziorka poprzez połączenia kanałami tworzą odpowiednie szlaki dla kajakarzy.

Obrazki z:
http://www.krutynia.com.pl

http://splywy.bloog.pl/id,329660151,title,Mazury-atrakcje-splywy-kajakowe,index.html


Głosuj (0)
atrakcjeturystyczne 14:35:17 25/05/2011 [Powrót] Komentuj

Racja, Mazury są piękne. Ja jestem z okolic ;)
|| Mańka ||
http://faktywmarzeniaowiane.blog4u.pl/ || data: 15:29:54 25/05/2011 ||
zalogowany || IP: zalogowany